Ahmet Narinç – Metropol Card

Ahmet Narinç – Metropol Card

Yemek kartı sektörünün içerisinde pek çok fırsat yer alıyor. Metropol Card’da pazarın içerisinde bu fırsatlarlardan istifade etmek isteyen %100 yerli bir marka olarak yer alıyor.

Biz de bugün Metropol Card İş Geliştirme Müdürü Ahmet Narinç ile Metropol Card üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

1- MetropolCard ne zaman kuruldu?

Metropol Card, Türk yöneticilerin kurduğu bir firmadır. Metropol Card, 2013 yılında İstanbul’da kuruldu. İlk hizmeti ise yemek kartıydı.

2- Üye iş yeri sayınız ne kadar?

Şu anda 20.000’in üzerinde üye iş ağımız bulunuyor.

3- MetropolCard için gelecek hedefleriniz nelerdir?

Bütün firmaları Metropol Card müşterisi yaparak portföyümüzü arttırmak istiyoruz. Uzun vadede belirlediğimiz hedef bu şekilde.

4- Kullanıcılar neden diğer yemek kartlarını değil de MetropolCard’ı tercih etmeli?

Yemek kartı sektöründe kullanım kolaylığı çok önemlidir. Metropol Card’ın uygulaması cep telefonları ile çalışan bir uygulama. Bu kullanıcılar için çok önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu özellik diğer yemek kartlarında bulunmuyor. Bu konuyu örneklemek gerekirse yemek kartı yanınızda olmasa dahi ödeme yapabiliyorsunuz. Diğer yemek kartlarının hepsinde cep telefonu veya yemek kartı yanınızda olması gerekiyor. Biz de böyle bir durum yok. Metropol Card’da kullanıcılar yanlarında telefon olmasa da ya da yemek kartları yanlarında bulunmasa da elleri cebinde giderek ödeme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Bu ödeme işlemi 2 farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor; Birincisi kart numarası ile; insanlar yemeklerini yedikten sonra Pos cihazına kart numarasının son 8 hanesini yazarak işlemini gerçekleştirebiliyor.

İkincisi ise telefon numarası ile; insanlar yemeklerini yedikten sonra Pos cihazına telefon numaranızı “0” olmadan girip ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

5-  Bildiğimiz üzere yemek kartı hizmetini sunduğunuz firmalara bir de online sipariş ve panel sistemi ile destek sağlıyorsunuz. Bu sistemin firmalar açısından önemi nedir? İşverenler açısından nasıl kolaylıkları var?

Bu konuyu şöyle örnekleyelim: personel ayrıldığında ya da yeni bir personel işe aldığınızda online sistem üzerinden bakiye durdurma ya da bakiye yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Bu da şu demek: işten ayrılan personelin kartının iptali ya da yeni işe giren personelin yüklemesi aynı gün içerisinde yapılabilmesi anlamına geliyor. İşe yeni giren personel, işe girdiği gün Metropol Card ile yemeğini yiyebiliyor. Bu durumda kartın üretilmesi, kişiye ulaşması gibi bir problem söz konusu bile olmuyor. Bu konu işten ayrılan personel için ise şu şekilde: işten ayrılan personel kapıdan çıkana kadar Metropol Card’ınızı iptal edebiliyorsunuz.

6- Sizce MetropolCard’ın eksik olduğu veya kendini geliştirmesi gerektiği konular neler?

Metropol Card’ın sistemsel olarak bir eksiği bulunmuyor hatta tam aksine diğer yemek kartlarında bulunmayan özelliklere sahip. Bizim için gelişim her zaman için önemli. O da tamamen müşterilerimizden gelen taleplerle ilintili bir durum. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yenilemeler, güncellemeler gerçekleştiriyoruz. Yani bu konu tamamen müşterilerimizden gelen geri bildirimlere bağlı.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.