Multinet - Yemekkarti.net

MULTİNET

Multinet UP, 1999 yılında yemek kartı işletmesi olarak kurulmuş bir firmadır. Multinet kartın günümüzde yemek kartı, kurumsal akaryakıt, esnek yan haklar, araç kiralama, ödüllendirme, seyahat, konaklama gibi firmalara özel hizmetleri bulunmaktadır. 

Multinet Nedir?

Multinet, kurumsal olan firmaların personellerine öğlen yemeği yan haklarını ödemeleri adına hem bir kolaylık hem de kayıt dışılığı önlemek için sunduğu ön yüklemeli bir yemek kartı markasıdır. Firma 1999 yılında kurulmuştur. Petronet, Gift Card, Otelnet, Multicar gibi atılımlarla sektöre hızlı başlayan Multinet, bu hızlı gidişin getirisi olarak 2010 yılında Fransız finans devi Up Group tarafından satın alınmıştır. Multinet yemek kartı, sadece kafe ve restoranlarda değil aynı zamanda marketlerde geçmektedir. 

Multinet Yemek Kartı ile Ne Kadar Tasarruf Edilebilir? Multinet’in Vergi Avantajı Ne Kadar?

2020 yılının başında devletin belirlediği ve firmaların personellerine öğle yemeği bedeli olarak vergiden muaf edebileceği günlük yemek bedeli %21 artırıldı. Bu muafiyetin üst limiti 23 TL (Günlük Yemek Ücreti) + 1,84 TL (KDV) yani toplamda 24,84 TL olarak belirlenmiştir.

Bu yemek bedeli ücretini çalışanlarına Multinet yemek kartı ile veren firmaların aslında ödediği bu tutarların tamamı gelir vergisinden istisna sayılmaktadır. Ayrıca bununla birlikte firmaların, personellerine ödediği yemek bedellerinden doğan SGK primi ve Damga vergisi gibi ek ödemeler de yemek kartı sistemi ile tasarruf eilen diğer kalemler olarak göze çarpmaktadır. Bu tasarruf konusunu rakamlarla açıklamaya çalışalım ve 10 kişilik bir ekibinizin olduğunu düşünelim. Şirket personellerinin de 1 ay içerisinde çalışacağı ortalama gün sayısı 22’dir. 

Nakit ÖdemeMultinet Yemek Kartı
KDV İndirimi (%8)0,00 TL-40,48 TL
Gelir Vergisi (%20)1.381,62 TL0,00 TL
Damga Vergisi (%0,759)61,69 TL0,00 TL
SGK İşçi Primi Payı (%14)1.137,81 TL0,00 TL
İşsizlik Sigortası İşçi Payı (%1)81,27 TL0,00 TL
SGK Primi İşveren Payı (%20,5)1.666,07 TL0,00 TL
İşsizlik Sigortası İşveren Payı (%2)162,54 TL0,00 TL
İşverene Toplam Maliyet (Aylık)9.955,80 TL5.424,32 TL

Not: Bu hesaplama tablosu örnek olması açısından hazırlanmıştır. Maaş dışında ek olarak verilen yemek ücreti ile kişinin SGK primine esas kazancın SGK matrahı altında kalacağı düşünülerek hesaplanmıştır. 

Multinet Kartları

Multinet’in kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar şu şekildedir;

  • MultiNet
  • MultiPetrol
  • MultiGift
  • MultiTravel
  • MultiCar
  • MultiVale

MultiNet

MultiNet, çalışanlarınıza öğle yemeği seçme özgürlüğü sunan ve aynı zamanda da firmanıza hatrı sayılır bir vergi avantajı sağlayan yemek kartıdır. MultiNet yemek kartının geçtiği üye işyeri sayısı toplamda 50.000’in üzerindedir ve bu kartı kullanarak çalışanlarının öğle yemeğinden vergiden muaf olan 25.000’in üzerinde şirket bulunmaktadır. 

MultiPetrol

MultiPetrol firmanıza özel ödeme imkanlarıyla tasarruflu akaryakıt imkanı sağlayan bir kurumsal akaryakıt takip hizmetidir. MultiPetrol sayesinde şirket araçlarınız tüm Türkiye’de 1.000’in üzerinde istasyondan kaliteli akaryakıt kullanma şansını elde eder ve siz de tüm akaryakıt harcamalarını tek bir panelden takip ederek kontrolü elinizde tutarsınız.

MultiGift

MultiGift kurumsal hediye kartıdır. MultiGift aracılığıyla şirketler müşterilerine ve çalışanlarına sundukları özel çözümlerde, primlerde, hediyelerde ve sosyal yardımlarda operasyonel bir yükle uğraşmazlar ve aynı zamanda vergi avantajı elde ederler.

MultiTravel

MultiTravel, kurumsal olarak gerçekleştirilen seyahatleri çalışanlarınıza özel olarak yetkilendirebildiğiniz bir dijital platformdur. Bu hizmette siz her çalışanınıza özel olarak yetki belirlersiniz ve çalışanlar da yetkileri dahilinde her şeylerini kendileri satın alırlar.

MultiCar

MultiCar, araç takip sistemi aracılığıyla şirket araçlarınızın gittikleri noktaları ve durakladığı yerleri takip edebileceğiniz bir kurumsal filo yönetim çözümüdür. Bu çözümde şirket araçlarının kullanım performansıyla ilgili raporlar alabilir araçlarınızın yakıt giderlerini azaltabilir ve şirketinize tasarruf imkanı sağlayabilirsiniz.

MultiVale

MultiVale, şirket araçlarınız için indirimli olarak araç yıkama ve vale çözümüdür. Filonuzun bakım ve araç yıkama hizmetlerinde maliyet avantajı sağlar. Ayrıca MultiVale tek fatura imkanı ile ön muhasebeniz için ciddi zaman alan operasyonel bir yükü de ortadan kaldırı. Ayrıca MultiVale raporlanabilir altyapısıyla düzenli olarak araç yıkama otopark işlemlerini de takip edebilmenize yardımcı olur.

Multinet’in Mobil Uygulamasının Özellikleri

Multinet’in mobil uygulaması MultiPay’in özellikleri şu şekildedir; 

Karekod ile Ödeme: MultiPay uygulamasına Multinet yemek kartınızdaki numarayı girdikten sonra yemek kartınız yanınızda olmasa bile ödeme işlemini karekod ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Üzerinden Bakiye Yükleme: MultiPay uygulaması içerisinde bulunan Cüzdan seçeneğinden istediğiniz tutarı girerek Multinet yemek kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Otomatik Bireysel Yükleme Talimatı: Mobil uygulama içerisinden ayın belirli zamanında ya da uygulama içerisinde bulunan cüzdandaki bakiyeniz belirlediğiniz tutarın altına düştüğünde otomatik olarak kredi kartından yükleme talimatı verebilirsiniz.

TatlıPara Kazanma: Gittiğiniz kampanyalı restoranı “Harcama Noktaları” seçeneğinden bularak ve “Bugün Buradayım!” özelliğini seçerek harcamanızı yaptığınızda sistem üzerinden “TatlıPara” kazanabilirsiniz.

Güncel Kampanyalardan Haberdar Olma: Yıl içerisinde faydalanabileceğiniz birçok kampanyadan haberdar olabilirsiniz.

Kampanyalı Restoranları Listeleme: Mobil uygulama üzerinden bulunduğunuz noktaya en yakın olan restoranları listeleyebilir harita yardımıyla yol tarifi alabilirsiniz.

Multinet Hangi Bölgelerde Geçerli ve Üye Restoranlarının Sayısı

Multinet yemek kartı 81 ilde 50.000 üye işyerinde kullanılmaktadır. Multinet yemek kartının ayrıcalıklı olan dünyasına katılan kişiler/kurumlar ev yemekleri yapan lokantalardan, fast food zincirlerine, büfelerden, pastanelere, lüks restoranlardan, market ve süpermarketlere ve daha birçok noktada harcamalarını gerçekleştirebilirler. Multinet kartınızı kullanabileceğiniz Multinet geçen yerleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Multinet Kampanyaları

MNG Kargo Kampanyası

Multinet üyelerine özel çok uygun ve sabit fiyat üzerinden kargo gönderimi MNG Kargo teminatı ile MultiAvantaj’da!

Damla Su Kampanyası

Multinet yemek kartını kullanan kullanıcılarına özel %60 indirim MultiAvantaj’da!

Vodafone Kampanyası

Multinet kullanıcılarına özel en uygun tarifelerden Vodafone ile yararlanabilirsiniz!

Meal Box Kampanyası

Meal Box’dan verdiğiniz siparişlerinizi Multinet yemek kartınızla ödeyin yaptığınız alışverişlerden %10 TatlıPara kazanın!

Multinet’e Nasıl Başvurabilirim?

Multinet ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

Doğrudan Multinet’e  başvurmak istiyorsanız ise yapmanız gereken tek şey başvuru formunu doldurmaktır. En kısa süre içerisinde Multinet ekibi sizi arayacak ve size gerekli bilgilendirmeyi sağlayacaktır ve sözleşme işlemleri tamamlanacaktır. 

Multinet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TatlıPara kazanabilmek için öncelikle yapmanız gereken ilk şey MultiPay uygulamasını indirmektir. Ardından kampanyalı olan restoranlarda yemek yemeye gidip uygulama içerisinde de “Bugün Buradayım” demeniz TatlıPara kazanabilmeniz için yeterli olacaktır.

Multinet üye iş yerlerinin içerisinde bulunan marketlerde Multinet yemek kartınızı kullanabilirsiniz.

Firmanızın yetkilisi kartınız hakkında yaşanan problemi Multinet ekibine ilettiği andan itibaren işlemleriniz başlar. Kart yenileme işleminden ücret alınmamaktadır.

Belirlenen ücret mecburi bir ücret değildir. Çalışanlarınıza bu tutarın altında veya üzerinde ücret verebilirsiniz. Bu konuda yalnızca şöyle bir durum bulunmaktadır; çalışanlarınıza bu ücretin üzerinde bir günlük yemek bedeli vermeniz durumunda siz yine belirlenen tutarın üzerinden yani 28.84 TL’lik tutardan muaf sayılırsınız.

Multinet kart yükleme işlemi her ay istediğiniz tarih içerisinde otomatik olarak yüklenebilir.

İstediğiniz zaman yeni kart talebinde bulunabilir ve kartlara yükleme yapabilirsiniz. Ek kart talebini kart işlemleri menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Multinet Up Sadakat Kart Nedir?

MultiGift Hediye Kartı Firmanıza Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

MultiPass Nedir ve Firmanıza Nasıl Avantaj Sağlar?

Multinet Business Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Multinet Temassız ve Mobil Ödeme Özelliği

Şehirlere Göre Multinet Geçen Yerler