Multinet Yemek Kartı Yerli Midir?

yemekkarti
Updated on

Bu içeriğimizde Multinet yemek kartı yerli mi yoksa değil mi konusunu açıklamaya çalışacağız. Öyleyse hemen anlatmaya başlayalım.

Multinet Yemek Kartı

Yerli ve milli kavramları adından anlaşılacağı üzere o coğrafyaya özgü ve o millete ait olan değerler bütünüdür. Yerli ve milli yemek kart olması için sahibinin, üretenin, cirosunun ülkemizde olması gerekir. Günümüzde birden fazla yemek kartı firması yerli ve milli olduğunu söylemektedir. Bunların yemek kartı piyasasına girmesindeki sebepleri ise yabancı firmaların ciddi komisyon oranları ile bu piyasada yer almasındandır.

Yemek kartı konusunda söz sahibi olan firmaların geneli Fransız menşeilidir. Yemek kartı sektöründe bulunan firmaların büyük çoğunluğu yurt dışına bağlı olduğu için sektörün kaymağını da onlar yemektedir. İşte tam olarak bu yüzden yerli ve milli yemek kartları şu sıralar ülkemizde çoğalmakta. Şimdi artık gelelim Multinet’e. Multinet yemek kartı yerli mi yoksa yurt dışı menşeili mi bunu anlatmaya başlayalım.

Multinet, şirketler ve kamu yönetimi için ödeme sistemi ve akıllı hizmet çözümleri sunmaya çalışan bir kuruluştur. 1999 yılında Multinet Up olarak kurulmuştur. Daha sonra Multinet ödeme sistemleri alanında bulunan Groupe Cheque Dejenuer tarafından 2010 yılında satın alınmıştır. Sonrasında Groupe Cheque Dejenuer adını Up Group olarak değiştirmiştir. Multinet’in yerli ve milliden daha çok ortaklı bir yapısı vardır. Multinet’in yönetim kurulu başkanı olan Şevket Başev ile Up Group’un %50 ortaklığı bulunmaktadır. Up Group Fransız menşeili bir firmadır. Up Group’un bugün 16 farklı ülkede 6 milyar Euro cirosu, 2300 personeli bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *