Multinet

MetropolCard

MetropolCard, Metropal Kurumsal Hizmetler A.Ş. tarafından tasarlanan ve sektöründe bir ilk olarak “online” çalışan elektronik ödeme sistemi hizmetidir. Yemek ödeneklerinin akıllı kartlara yüklenerek kolay yönetilip muhasebeleştirilmesi sağlanmaktadır.
MetropolCard’ın akıllı cüzdan özelliği online ve anlık takip ile tek bir kart üzerinden tüm harcamaları yapabilmenize olanak tanır. %100 yerli teknoloji ile üretilen MetropolCard geniş üye ağı sayesinde çalışanların beğenisini kazanmaktadır.

MetropolCard Nedir?

MetropolCard Açıklama

Şirketiniz İçin Hangi Yemek Kartı Daha Uygun?

MetropolCard Yemek Kartı İle
%100 Vergi Avantajı
Nasıl Sağlayabilirsiniz?.

Gelir Vergisi Kanunu’na göre şirketler, çalışan yemek yardımlarını, nakit yerine MetropolCard Yemek Kartı ile sağlamaları durumunda;

SGK İşveren Hissesi

SGK İşçi Primi

Gelir Vergisi

Damga Vergisi

MetropolCard’ın Vergi Avantajı Ne Kadar?

Multinet Yemek Kartı Vergi Avantajı
15000 / Yıllık

Çalışan Başına Vergi Avantajı

%100 Vergi Avantajı

Gelir Vergisinden Düşer

Çalışanlar Yemeklerini Seçebilir

Zamandan Tasarruf

Aylık Fiş Toplamazsınız

MetropolCard Yemek Kartı Başvuru
Kurumlara Özel Yemek Kartı Çözümleri

MetropolCard Yemek Kartı Hakkında Sorularınız Mı Var? Hemen Bizlere Ulaşın!

MetropolCard Yemek Kartı İletişim

2020 yılının başında devletin belirlediği ve firmaların personellerine öğle yemeği bedeli olarak vergiden muaf edebileceği günlük yemek bedeli %21 artırıldı. Bu muafiyetin üst limiti 23 TL (Günlük Yemek Ücreti) + 1,84 TL (KDV) yani toplamda 24,84 TL olarak belirlenmiştir.

Bu yemek bedeli ücretini çalışanlarına Multinet yemek kartı ile veren firmaların aslında ödediği bu tutarların tamamı gelir vergisinden istisna sayılmaktadır. Ayrıca bununla birlikte firmaların, personellerine ödediği yemek bedellerinden doğan SGK primi ve Damga vergisi gibi ek ödemeler de yemek kartı sistemi ile tasarruf eilen diğer kalemler olarak göze çarpmaktadır. Bu tasarruf konusunu rakamlarla açıklamaya çalışalım ve 10 kişilik bir ekibinizin olduğunu düşünelim. Şirket personellerinin de 1 ay içerisinde çalışacağı ortalama gün sayısı 22’dir.

MetropolCard Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

MetropolCard Kartları

MetropolCard’ın kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar şu şekildedir;

  • RestoPay
  • PetroPay
  • PassPay
  • OtelPay
  • OkulPay
  • GiftPay
  • FiloPay

Operasyonel İş Gücünüzü
İşiniz İçin Harcayın!.

Metropol Yemek Kartı sistemine geçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Yemek Kartı sistemleri binlerce işletme ile anlaşmalıdır ve çalışanlarınız lezzetli yemeklerini yerken sizde işletme olarak %100 Vergi Avantajı‘ndan faydalanın.

%

Memnuniyet

/

Destek

+

Anlaşmalı İşletme

Multinet Yemek Kartı Başvuru
MetropolCard'a Nasıl Başvurabilirim?

MetropolCard ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

MetropolCard Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Neden MetropolCard

Sektöründe bir ilki yaşatarak akıllı kartları ONLINE çalışır duruma getirmiştir. Bu özelliği ile çalışanların yüzünü güldürmekte ve kayıp, çalıntı gibi durumlarda anında müdahale ederek bakiye kayıplarının önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Şirketinizi sayısız faydaları ile MetropolCard’a geçirin Şimdi Başvurun!

Kart Numarasının Son 8 Hanesiyle İşlem Yapma
POS cihazı ana menü ekranındayken kartın “son 8” hanesi tuşlanarak yapılması istenilen işlem seçilir ve kart şifreniz girilerek işlem tamamlanır.

POS cihazı ana menü ekranındayken “00” tuşuna basılır. Ekranda telefon numaranızı girin uyarısı alınır. Başında “0” olmadan “10 haneli” telefon numarası tuşlanarak yapılmak istenen işlem seçilir kart şifreniz girilerek ödeme işlemi tamamlanır. (İşlem yapabilmek için kurumunuz tarafından telefon numaranızın iletilmesi gerekmektedir.)

Üye İş yeri sayınız?

MetropolCard’da 30.000’in üzerinde üye işyeri ve 550.000’in üzerinde kart kullanıcısı bulunuyor.

Kart bakiyesi ay içerisinde bitmemiş ise kalan bakiye diğer aya devreder. Kullanılmayan bakiyeler sıfırlanmaz, bir sonraki aya devreder.

MetropolCard Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

MetropolCard Yemek Kartı Blog İçerikleri

MetropolCard Yemek Kartı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Bu Blog İçeriklerinde…

MetropolCard Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!