Multinet

Multinet

Multinet UP, 1999 yılında Multinet Yemek Kartı işletmesi olarak kurulmuş bir firmadır. Multinet kartın günümüzde yemek kartı, kurumsal akaryakıt, esnek yan haklar, araç kiralama, ödüllendirme, seyahat, konaklama gibi firmalara özel hizmetleri bulunmaktadır. 

Multinet Nedir?

Multinet, firmaların personellerine öğle yemeği yan haklarını ödemeleri adına kolaylık ve kayıt dışılığı önlemek için sunduğu ön yüklemeli bir yemek kartı firmasıdır. Petronet, Gift Card, Otelnet, Multicar gibi atılımlarla sektöre hızlı başlayan Multinet 2010 yılında Fransız finans devi Up Group tarafından satın alınmıştır. Multinet yemek kartı, sadece kafe ve restoranlarda değil aynı zamanda marketlerde geçmektedir.

Şirketiniz İçin Hangi Yemek Kartı Daha Uygun?

Multinet Yemek Kartı İle
%100 Vergi Avantajı
Nasıl Sağlayabilirsiniz?.

Gelir Vergisi Kanunu’na göre şirketler, çalışan yemek yardımlarını, nakit yerine Multinet Yemek Kartı ile sağlamaları durumunda;

SGK İşveren Hissesi

SGK İşçi Primi

Gelir Vergisi

Damga Vergisi

Multinet’in Vergi Avantajı Ne Kadar?

Multinet Yemek Kartı Vergi Avantajı
15000 / Yıllık

Çalışan Başına Vergi Avantajı

%100 Vergi Avantajı

Gelir Vergisinden Düşer

Çalışanlar Yemeklerini Seçebilir

Zamandan Tasarruf

Aylık Fiş Toplamazsınız

Multinet Yemek Kartı Başvuru
Kurumlara Özel Yemek Kartı Çözümleri

Multinet Yemek Kartı Hakkında Sorularınız Mı Var? Hemen Bizlere Ulaşın!

Multinet Yemek Kartı İletişim

2020 yılının başında devletin belirlediği ve firmaların personellerine öğle yemeği bedeli olarak vergiden muaf edebileceği günlük yemek bedeli %21 artırıldı. Bu muafiyetin üst limiti 23 TL (Günlük Yemek Ücreti) + 1,84 TL (KDV) yani toplamda 24,84 TL olarak belirlenmiştir.

Bu yemek bedeli ücretini çalışanlarına Multinet yemek kartı ile veren firmaların aslında ödediği bu tutarların tamamı gelir vergisinden istisna sayılmaktadır. Ayrıca bununla birlikte firmaların, personellerine ödediği yemek bedellerinden doğan SGK primi ve Damga vergisi gibi ek ödemeler de yemek kartı sistemi ile tasarruf eilen diğer kalemler olarak göze çarpmaktadır. Bu tasarruf konusunu rakamlarla açıklamaya çalışalım ve 10 kişilik bir ekibinizin olduğunu düşünelim. Şirket personellerinin de 1 ay içerisinde çalışacağı ortalama gün sayısı 22’dir.

Multinet Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Multinet Kartları

Multinet’in kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar şu şekildedir;

  • MultiNet
  • MultiPetrol
  • MultiGift
  • MultiTravel
  • MultiCar
  • MultiVale

Operasyonel İş Gücünüzü
İşiniz İçin Harcayın!.

Multinet Yemek Kartı sistemine geçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Yemek Kartı sistemleri binlerce işletme ile anlaşmalıdır ve çalışanlarınız lezzetli yemeklerini yerken sizde işletme olarak %100 Vergi Avantajı‘ndan faydalanın.

%

Memnuniyet

/

Destek

+

Anlaşmalı İşletme

Multinet Yemek Kartı Başvuru
Multinet'e Nasıl Başvurabilirim?

Multinet ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

Multinet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TatlıPara nasıl kazanılır?

TatlıPara kazanabilmek için öncelikle yapmanız gereken ilk şey MultiPay uygulamasını indirmektir. Ardından kampanyalı olan restoranlarda yemek yemeye gidip uygulama içerisinde de “Bugün Buradayım” demeniz TatlıPara kazanabilmeniz için yeterli olacaktır.

Multinet üye iş yerlerinin içerisinde bulunan marketlerde Multinet yemek kartınızı kullanabilirsiniz.

Multinet destek ekibi ile iletişime geçmeniz durumunda yetkililer gerekli bilgileri aktaracaktırlar.

Belirlenen ücret mecburi bir ücret değildir. Çalışanlarınıza bu tutarın altında veya üzerinde ücret verebilirsiniz. Bu konuda yalnızca şöyle bir durum bulunmaktadır; çalışanlarınıza bu ücretin üzerinde bir günlük yemek bedeli vermeniz durumunda siz yine belirlenen tutarın üzerinden yani 25.25 TL’lik tutardan muaf sayılırsınız.

Multinet’in mobil uygulaması MultiPay’in özellikleri şu şekildedir; 

Karekod ile Ödeme: MultiPay uygulamasına Multinet yemek kartınızdaki numarayı girdikten sonra yemek kartınız yanınızda olmasa bile ödeme işlemini karekod ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Üzerinden Bakiye Yükleme: MultiPay uygulaması içerisinde bulunan Cüzdan seçeneğinden istediğiniz tutarı girerek Multinet yemek kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Otomatik Bireysel Yükleme Talimatı: Mobil uygulama içerisinden ayın belirli zamanında ya da uygulama içerisinde bulunan cüzdandaki bakiyeniz belirlediğiniz tutarın altına düştüğünde otomatik olarak kredi kartından yükleme talimatı verebilirsiniz.

TatlıPara Kazanma: Gittiğiniz kampanyalı restoranı “Harcama Noktaları” seçeneğinden bularak ve “Bugün Buradayım!” özelliğini seçerek harcamanızı yaptığınızda sistem üzerinden “TatlıPara” kazanabilirsiniz.

Güncel Kampanyalardan Haberdar Olma: Yıl içerisinde faydalanabileceğiniz birçok kampanyadan haberdar olabilirsiniz.

Kampanyalı Restoranları Listeleme: Mobil uygulama üzerinden bulunduğunuz noktaya en yakın olan restoranları listeleyebilir harita yardımıyla yol tarifi alabilirsiniz.

Multinet yemek kartı 81 ilde 45.000 üye işyerinde kullanılmaktadır. Multinet yemek kartının ayrıcalıklı olan dünyasına katılan kişiler/kurumlar lüks restoranlardan, ev yemekleri yapan firmalardan, fast food zincirlerinden, pastanelerden, büfelerden, marketler ve süpermarketler ve daha birçok noktadan harcamalarını gerçekleştirebilirler. Multinet Restaurant Pass yemek kartının nerelerde geçtiğini öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Multinet Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

Multinet Yemek Kartı Blog İçerikleri

Multinet Yemek Kartı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Bu Blog İçeriklerinde…

Multinet Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

Multinet Yemek Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Multinet

Multinet Hediye Kartı

Gift Card’ın Türkçe karşılığı hediye kart anlamına gelmektedir. Multinet’in Gift Card’ı yapmasındaki amacı kurumlara operasyonel kolaylık ve kazanç sağlaması, kullanan çalışanlara ise sınırsız seçme özgürlüğü bulundurmasındandır. Multinet Gift Card’ı şu özelliklerden dolayı kullanabilirsiniz:

  • Firmanız karlı çıkar
  • İşiniz kolaylaşır
  • Harcamalarınız özgürleşir

Gift Card’ı kullanarak vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte tüm işleyen süreci tek bir fatura ile inceleyebilirsiniz. 5.000’in üzerinde istediğinizi seçerek istediğinizi tüketebilirsiniz.

Multinet

Multinet TatlıPara Nasıl Kazanılır?

Kullanıcıların tatlı para kazanabilmesi için yapması gereken şey MultiPay’e kayıt olmak ardından ise MultiPay uygulaması aracılığıyla ‘’Bugün Buradayım’’ seçeneği ile yemek yemeyi tercih ettiğiniz restoranı seçmelisiniz. ‘’Bugün Buradayım’’ diyerek belirttiğiniz restoranda yaptığınız harcamalar sonrasında Tatlı Para kazanabilirsiniz.

TatlıPara Nasıl Kullanılır?

Tatlı Para, MultiPay uygulaması aracılığıyla ‘’Bugün Buradayım’’ seçeneği ile yemeyi tercih ettiğiniz restoranı belirttiğiniz için size sunulan gerçek paradır. Bu Tatlı Para’yı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kazandığınız Tatlı Para en geç 72 saat içinde hesabınıza eklenir ve siz de bu kazandığınız parayı 20.000’den fazla anlaşmalı restoranda dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Multinet Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Şifresi bulunmayan kartınıza şifre alabilmek için, POS cihazlarında yer alan ‘’İşlemler’’ menüsüne tıklamalısınız. Ardından ‘’Şifre İşlemleri’’ altında yer alan ‘’Şifre Aktif’’ seçeneğine tıklayarak kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Multinet ile Neler Alabilirim?

Kartınıza tanımlanan Gift bakiye ile giyim, gıda, elektronik, dekorasyon gibi kategorilerden alışveriş yapabilirsiniz.

Günlük Yemek Bedeli

2019 yılı itibariyle iş yerinin dışında yemek yiyen çalışanların günlük yemek bedeli 19 TL (KDV dahil 20,52 TL) olarak belirlenmişti. Aylık olarak düşünürsek de Multinet aylık 451 TL’dir.

Multinet Nerede Geçiyor?

Akıllı yemek kartları, anlaştığı iş yerleriyle birlikte insanlara hizmet sunmaktadır. Maalesef her akıllı yemek kartı, her yerde geçmemektedir. Bundan dolayı sizde olan yemek kartına göre araştırma yapmanız gerekmektedir.

Artık firmalar çalışanlarına yemek parası vermek yerine, yemek kartlarını onlara sunmaktadır. Bu sistem ile birlikte hem çalışanlar hem de firmalar avantaj sağlamaktadır. Firmalar yemek kartından dolayı vergi avantajı sağlarken, çalışanlar ise dilediği yerde dilediği yemeği yeme özgürlüğü avantajına sahip olmaktadır.

Multinet’in anlaşmalı olduğu restoranları inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.