Multinet UP Uygulaması Multipos Nedir?

Multinet UP Uygulaması Multipos Nedir?

Yemek kartı sektöründe boy gösteren Multinet UP, Multipos uygulaması ile birlikte ödeme sistemi sektöründe devrim yarattı. Multinet’in yarattığı Multipos uygulaması, fiziksel POS cihazlarının yerini alacak. Sisteme üye olan bütün işyerleri yalnızca cep telefonu üzerinden dijital ve temassız ödeme deneyimini tüketicilere sunabilecekler.

Multinet bu uygulama ile birlikte sisteme üye olan işyerlerinin ödeme deneyimlerini dijitalleştirmek ve ayrıca fiziki POS cihazları üzerinde yaşanan bazı aksaklıkların önüne geçebilmek adına Multipos uygulamasını tasarladı. Fiziksel POS cihazları üzerinden yaşanan arızalar, cihazların kırılması, rulo kağıdın takılması gibi sorunlar son tüketicinin vaktini çaldığı için böyle bir uygulama geliştirildi. Artık son kullanıcılar Multipos sayesinde fiziki bir POS cihazı olmadan sadece cep telefonları ile ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Bu sistem sayesinde artık ödeme alan üye işyeri telefonuna Multipos’u indiriyor, Multinet kullanan son kullanıcıda telefonunda bulunan MultiPay uygulaması ile ödeme işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca son kullanıcı isterse tabii ki NFC teknolojisi ile de ödeme işlemini temassız olarak yapabiliyor. Saniyeler içerisinde gerçekleştirilen bu ödeme işlemi sayesinde yoğun öğle aralarında kuyruk problemi yaşanmamış oluyor ve uygulama da bu sayede oldukça fark yaratabiliyor.

Multipos uygulaması ile sadece ödeme işlemi değil aynı zamanda fiziki POS cihazlarında gerçekleştirilen fatura kesimi, gün sonu işlemi, slip gönderimi, ödeme iptali gibi farklı farklı işlemlerin tamamı da yapılabiliyor. Multipos uygulamasının bir başka önemli avantajı ise Multinet’e üye olan tüm işyerlerinin gerçekleştirdikleri bütün işlemleri dijital ortamda tutup ihtiyaç halinde istekleri gibi geriye dönüp bakabilmeleridir. Aslına bakılırsa Multipos uygulaması, her açıdan hem son kullanıcıya hem de üye işyerlerine ciddi manada dokunan bir uygulamadır.

Multinet Up Uygulaması Multipos Nedir?

Multipos Nasıl Kullanılır?

Multipos’u kullanmak oldukça basittir. Multipos’un kullanımı ile aklınıza gelecek sorulara cevaplamaya başlıyoruz.

Multipos Nasıl Aktive Edilir? 

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Uygulamanın içerisine girdikten sonra telefonunuzu yazmanız gerekiyor. Ardından da üye işyeri bilgileriniz ile birlikte size SMS olarak iletilen aktivasyon kodunu girerek aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Multipos’dan Nasıl Ödeme Alabilirim?

Ana ekranda bulunan “Ödeme Al” butonuna basarak Karekod veya Temassız bir şekilde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Günsonu Alabilirim?

Menüye tıklayarak Multipos’unuz üzerinden kolaylıkla günsonu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.