KOBİ’LER İçin Yemekhane mi Yoksa Yemek Kartı mı Daha Karlı?

KOBİ’LER İçin Yemekhane mi Yoksa Yemek Kartı mı Daha Karlı?

Küçük işletmeler çalışanlarına verdiği yemeği genel olarak yemekhanelerinde verirler. Son zamanlarda çoğu firmanın çıkarmış olduğu yemek kartları ve bu kartların sağladığı kazançlar işletme sahiplerinin dikkatini çekmektedir. Yemek kartları ile ilgili bilinmeyenleri, pozitif yönlerini ve negatif yönlerini araştırdık.

İşe ilk işletmenizin durumu ve personelin ihtiyaçlarını dikkate alarak başlamalısınız. Yemekhaneler yerleşim yerlerine uzak olan, çevresinde fazla yemek yiyebileceği işletme olmayan firmalar için daha mantıklıdır. Çalışan sayısı fazla olan işletmeler ise yemekhane için aldığı malzemeyi daha ucuza tedarik ettiği için yemek kartlarını kendileri için uygun görmezler.

KOBİ’LER İçin Yemekhane mi Yoksa Yemek Kartı mı Daha Karlı?

İşletmenizin bulunduğu konum merkezi bir yere sahipse yemek kartı kullanmanız size şart olmuştur. Bunun en önemli nedeni çalışanlarınızın arzusundan kaynaklanır. Çalışanlarınıza kullanması için verdiğiniz yemek kartı ile çeşitli yemek alternatiflerinden herhangi birini seçme imkanı tanımış olursunuz. Bunun yanında yemek kartı kullanımında kesilen faturayı gider gösterirsiniz. (günlük 24,84 TL’ye kadar) Gider gösterilen faturalar işletmenizin muhasebe işlerinde de kolaylık sağlar.

Yemekhane mi? yemek kartı mı? sorusunun yanıtı sizin için yemek kartı olduğunda işletmenize en uygun yemek kartı veren firmayı tespit edersiniz. bu tespiti yaparken firmaların size sunmuş olduğu avantajları derinlemesine gözden geçirmelisiniz. Bu incelemeyi yaparken çalışanlarınızın isteklerine ve beklentilerine en uygun olan firma ile anlaşmaya varmanız iki taraf için de güzel olur.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.