Sodexo Kart Özellikleri

Sodexo

Sodexo Bekleyen Bakiye Nedir?

Kartınıza her ayın 1’nde bakiyeniz yüklenir. Yükleme işleminin gerçekleşmesiyle birlikte satış işlemi aktif hale gelir. Yüklenmemiş olan bakiyeler size ‘’Bekleyen Bakiye’’ olarak görünür. Kartınızın bakiye bilgilerinin ne durumda olduğunu Sodexo mobili kullanarak takip edebilirsiniz.

Misket Nedir ve Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Misket, Sodexo’nun, Restauran Pass kartı kullanan kişilere harca-kazan anlayışıyla sunduğu bir ödül programıdır. Misket programına katılabilmeniz için mobil uygulama üzerinden Misket hesabını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Misket üyesi olan iş yerlerinde yapacağanız harcamalar üzerinden %10 değerinde Misket kazanabilir ve bu kazandığınız Misket’leri, Misket üyesi olan iş yerlerinde kullanıp harcayabilirsiniz.

Sodexo Kart İşlemleri

Akıllı telefonunuza mobil uygulamayı indirdiğiniz takdirde bakiye bilgilerinizi görüntüleyebilir, yüklenecek olan bakiyenizi görebilir, ay içerisinde gerçekleştirdiğiniz ödemeleri inceleyebilirsiniz. Mobil uygulama hem App Store’da hem de Android’de yer almaktadır.

Sodexo

Sodexo Yükleme Nasıl Yapılır?

Sodexo’nun geçtiği tüm üye iş yerlerinde kart yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. Yemek yediğiniz yere gittiğinizde yükleme yapılacak diye bilgilendirdiğiniz takdirde yükleme işleminiz gerçekleştirilecektir.

Günlük Yemek Bedeli

Gelir Vergisi Kanunu uyarınca iş yerinizde yemek hakkı sunmadığınız çalışanlarınıza, dışarıda yemek yemesi için vereceğiniz yemek bedeli 19TL ( KDV dahil 20,52 TL) tutarındadır. Bu tutarın tamamı gelir vergisi üzerinden istisna olacaktır. Bu tutarı aylık olarak düşünürsek de  aylık yemek bedeli 451 TL’dir.

Sodexo Nerede Geçiyor?

Yemek kartları anlaşmalı oldukları yerlere göre insanlara hizmet sunmaktadır. Her yemek kartı maalesef her yerde geçmemektedir. Artık firmalar, çalışanlarına yemek parası vermek yerine, akıllı yemek kartları vermektedir. Firmaların bu şekilde çalışması hem kendilerine hem de çalışanlarına avantaj sağlamaktadır. Firmalar, akıllı yemek kartlarını kullanarak vergi indiriminden faydalanmakta, çalışanlar ise dilediği yerde dilediği yemeği yeme imkanına sahip olmaktadır. Sodexo’nun anlaşmalı olduğu restoranları inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.