Sodexo Mobil Ödeme Özelliği

yemekkarti
Updated on

Bu içeriğimizde Sodexo mobil ödeme özelliği üzerinde duracağız. Sodexo’nun mobil uygulaması üzerinden ödeme nasıl yapılır, mobil ödeme süreci nasıl gerçekleşir gibi konuları ele alacağız. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden konumuza giriş yapalım.

Mobil ödeme özelliği kullanıcıların yanında yemek kartları olmasa bile ödeme yapabilmeleri için gerçekleştirilen kartsız ödeme sistemidir. Sodexo Restaurant Pass yemek kartı tarafından gerçekleştirilen bu özellik Sodexo mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. 

Sodexo Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için şunları yapmanız gerekmektedir;

  1. Akıllı telefonunuza Sodexo mobil uygulamasını indirmeniz
  2. Mobil uygulamanın ana ekranı karşınıza geldiğinde “Mobil ödeme”seçeneğine basmanız
  3. Ardından ödeme işlemi için gerekli olan bakiyeyi seçmeniz
  4. Son olarak ise “Mobil ödeme kodu al” seçeneğine basmanız ve gönderilen 6 haneli kodu POS cihazına girmesi için görevliye göstermeniz gerekmektedir.
mobil ödeme nasıl yapılır
mobil ödeme nasıl yapılır

Sodexo Restaurant Pass yemek kartı ödeme işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilmenizi önemsediği kadar aynı zamanda güvenli bir şekilde yapabilmenizi de önemsemektedir. Bu yüzden Sodexo Restaurant Pass yemek kartı kullanıcısı olarak mobil ödeme özelliğinden faydalanabilmeniz için ilk olarak “Kartsız Ödeme Yetkisine” sahip olmanız gerekmektedir. Kartsız ödeme yetkisi Sodexo’nun mobil ödeme özelliğinin kötü niyetli bir şekilde kullanılmasına izin vermemek adına geliştirilmiş bir önlemdir. Kartsız ödeme yetkisine sahip olabilmek için yapmanız gereken şey ise Sodexo mobil uygulaması üzerinden gerekli adımları takip etmek olmalıdır. 

Önceki Blog İçeriği
Sodexo Kart Özellikleri

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *