Sodexo Vergi Tasarrufu Hesaplama

yemekkarti
Updated on

Bu makalemizde Sodexo vergi tasarrufu hesaplama konusuna değineceğiz. Hızlıca konumuza giriş yapalım.

Her işyeri için masraf kalemi olarak gözüken yemek giderlerini avantajlı hale getirmek ister misiniz? Peki bunun için ne mi yapmalısınız? Çalışanlarınıza yemek ücretini nakit olarak ya da yemekhanede vermek yerine yemek kartı ile verirseniz kolay yoldan tasarruf etme imkanına sahip olmuş olursunuz. Eğer ki işletmenizde tasarruf konusuna önem veriyorsanız şirketiniz için değerlendirmeye almanız gereken konulardan birisi de vergi avantajı konusudur. Vergi tasarrufunu, devletin yemek kartı kullanan işletmelere sunduğu bir fırsat olarak düşünebilirsiniz. Aslına bakılırsa vergi tasarrufu, işletmelerin bugünden başlayarak yarınlarını planlamalarına da yardımcı olmaktadır. 

Yemek Giderleriniz ile Tasarruf Edin

Çalışanlarınızın yemek ihtiyacını İşyerinizde oluşturmuş olduğunuz yemekhaneden ya da işyerinize hazır gelen yemekten karşılamaktansa yemek kartı kullanarak karşılamanız size %100 gelir vergisi muafiyeti şansı sunar. Bu sistemde işletmenizin ne kadar büyük olduğuna veya kaç tane çalışanınız olduğuna bakılmaksızın vergi avantajı sağlanır ve siz de yemek kartı sayesinde büyük oranda tasarruf imkanından faydalanırsınız.

Devlet Desteği Aracılığıyla Vergi Avantajı

Personellerinizin öğlen yemeği ihtiyacını Sodexo yemek kartı ile karşıladığınız taktirde devletin şirketlere sunmuş olduğu %100 vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Sodexo vergi tasarrufu hesaplama işlemi çalışan sayısına ve personellerinize verdiğiniz günlük yemek bedeline göre değişim göstermektedir. Sodexo vergi tasarrufunu somut bir şekilde öğrenmek için tıklayın. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *