Yemek Kartı Bakiye Sorgulama İşlemi

Yemek Kartı Bakiye Sorgulama İşlemi

Bu içeriğimizde yemek kartı bakiye sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Hiç vakit kaybetmeden hemen anlatmaya başlayalım.

Yemek kartı, firmaların çalışanlarına öğlen yemeği yiyebilmeleri için verdikleri kartların önceden otomasyona dökülmesidir. Bu sistemin uygulamaya geçmesiyle birlikte, yemekhane içerisinde gerçekleşen bütün işlemler otomasyona bağlanır ve firmaların çalışanlarına öğlen yemeklerini yiyebilmeleri için yemek kredisi yüklenir. Bu sayede de yapılan tüm işlemler kayıt altına alınır. Peki kullanıcılar yemek kartlarının bakiyesini nasıl sorgulayabilir? Bakiyelerini öğrenmek için neler yapmaları gerekir? Yemek kartını tanımladığımıza göre şimdi bu soruların cevaplarını vermeye başlayalım.

Yemek Kartı Bakiye Sorgulama İşlemi

Ticket Kart Bakiye Sorgulama

Ticket kart bakiye sorgulama işlemi şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Ticket kartınızın bakiyesini öğrenmek için online hesabınıza giriş yapabilir ve sorunuzun cevabını buradan öğrenebilirsiniz.
  • 444 22 66 nolu numarayı arayıp sesli yanıt sisteminden bilgi alabilirsiniz.
  • Pos cihazında bulunan “bakiye görüntüleme” menüsünden istediğiniz cevabı alabilirsiniz.
  • Ticket Türkiye iPhone veya Android uygulamasını indirerek Ticket Kart bakiye sorgulama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Metropol Kart Bakiye Sorgulama

Metropol kart bakiye sorgulama işlemi oldukça basittir. Metropol kart bakiye sorgulama işlemini yapabilmek için Metropol kart firmasının web sitesine giriş yapıp ardından da “kart kullanıcısı” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. 

Setcard Bakiye Sorgulama

Setcard, bakiye sorgulama işleminizi herhangi bir abonelik işlemi gerektirmeden internet üzerinden gerçekleştirebilmenize olanak sağlıyor. Setcard bakiye sorgulama işlemini kendi web sitesinde gerçekleştirdiği bir uygulama ile kullanıcılarına sunuyor. Bu uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Uygulamaya girip sadece Setcard’ınızın üzerinde bulunan numaraları ve doğrulama kodunu girmeniz Setcard bakiye sorgulama işlemi için yeterli.

Yemek Kartı Bakiye Sorgulama İşlemi

Sodexo Bakiye Sorgulama

Sodexo bakiye sorgulama işlemi oldukça basit. Sodexo bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için Sodexo şirketinin web sitesine girip online platformdaki giriş bilgilerini doldurmanız gerekmekte. Online platforma giriş yaptıktan sonra Sodexo kart hareketleri veya Sodexo bakiye sorgulama gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sodexo bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilmenin bir başka yolu da Sodexo’nun mobil uygulamasını indirmekten geçer. Sodexo’nun mobil uygulamasını indirerek bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. iOS kullanıcıları App Store’dan, Android kullanıcıları ise Google Play’den bu uygulamayı indirebilirler.

Multinet Bakiye Sorgulama

Multinet bakiye sorgulama işlemi diğer yemek kartlarında olduğu gibi oldukça basittir. Multinet bakiye sorgulama işlemini Multipay uygulaması üzerinden ya da Multinet’in web sitesinde bulunan online işlem menüsü üzerinden öğrenebilirsiniz. Multipay’i iOS kullanıcıları App Store’dan, Android kullanıcıları ise Google Play’den indirebilirler.

Yemekmatik Bakiye Sorgulama

Yemekmatik bakiye sorgulama işlemini yapabilmeniz için öncelikle Yemekmatik kartınızla kendinizi ilişkilendirmeniz gerekmektedir. İlişkilendirme işlemini Yemekmatik kartın web sitesinde bulunan “Kart Aktifleştir” seçeneği üzerinden gerçekleştirilir. Sonrasında ise cep telefonu numaranız üzerinden 0850 988 99 99 numaralı telefona “bakiye” yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazmanız gerekmektedir. Yemekmatik bakiye sorgulama işleminiz bu mesaj gönderimi gerçekleştikten sonra tamamlanacaktır. Sonrasında da bakiye bilgileriniz size mesaj olarak iletilecektir.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.