Yemekmatik Yemek Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yemekmatik Yemek Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde yemekmatik nedir, nasıl kullanılır konuları üzerinde duracağız. Hadi öyleyse hiç vakit kaybetmeden anlatmaya başlayalım.

Yemekmatik Nedir?

Yemekmatik yemek kartı, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından destekli, özel sektör ve kamu sektöründe kullanılabilen Türkiye’nin ilk ve yerli yemek kartıdır. Yemekmatik yemek kartı, güvenlikte ve teknolojide “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”  TROY ile alt yapı desteğinde ise Türkiye’nin elektronik para kuruluşu olan Türk Para’yı kullanıyor. Yemekmatik yemek kartı, Türkiye’de kredi kartının geçtiği tüm yeme içme noktalarında kullanıma açıktır.

Yemekmatik Yemek Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yemekmatik Nasıl Kullanılır?

Yemekmatik yemek kartını kullanan firmalar aylık 125 TL ödeme yapıyorlar. Bu ödeme işleminin haricinde başka bir işlem bulunmuyor. Çalışanlar, çift bakiye sistemi bulunan kartı, yemek firmaları dışında da kullanabiliyor. Yemekmatik yemek kartı kullanan kişi, patronu tarafından yüklenen bakiye ile o ay yemek yiyebiliyor, diğer taraftan ikinci bakiye ile alışveriş yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Aynı zamanda çalışanlar, Yemekmatik kartlarına kendi imkanları ile de bakiye yükleme imkanına sahipler.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.