Paye Kart Özellikleri Nelerdir?

yemekkarti
Updated on

Paye yemek kartı, Turkcell, Belbim A.Ş ve PTT A.Ş birleşmesiyle kurulan bir yemek kartı firmasıdır. Paye kart, hizmet kuponları, yemek kartı, yemek çeki, elektronik kupon ve akıllı kart, akıllı anahtar ve taşıtmatik gibi konular üzerinde faaliyet göstermektedir. Paye yemek kartı, Türkiye’de yemek kartı kullanan kullanıcılara hizmet edenler arasında bir Türk firması da olması gerektiğini düşündüğü için bu sektörde boy göstermeye başlamıştır. Bu sektörde ki hedefi ise milli bir markanın yemek kartı sektöründe kuralları belirleyici bir gücünün olması ve bu gücü ile birlikte Türkiye’ye hem hizmet etmek hem de katkıda bulunmaktır.

Paye Kart ile Neler Yapılabilir?

Bu kart, İstanbul’da bulunan insanlar için büyük önem taşıyan İstanbulkart ile yemek kartı özelliğini birleştiren bir yapıya sahip. Yani aslında Paye, yemek kartı özelliğinin haricinde aynı zamanda İstanbulkart olma özelliği de taşıyor. İnsanlara yemek kartı sektöründe hizmet ettiği gibi ulaşım sektöründe de  fayda sağlıyor.

Paye Yemek Kartı Kimin?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Paye yemek kartı, Turkcell, Belbim A.Ş ve PTT A.Ş gibi devlerin birleşmesiyle kurulan bir yemek kartıdır.

Turkcell’in KAP’a yaptığı açıklamaya göre şirketin ünvanı Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri Anonim Şirketi olarak açıklandı. Konuyu daha net bir şekilde açıklamak gerekirse Paye kart, Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş’ye ait olan bir üründür. Sermayesi 600.000 TL olarak açıklanan Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri’nde Turkcell’in payı ise %33.3’tür.

Önceki Blog İçeriği
Yemek Kartı Vergi Muafiyeti

1 Comment

Paye Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? - Yemekkarti.net 13 Şubat 2020

[…] Paye kart, yemek kartı olma özelliğinin yanında ek olarak İstanbulkart olma özelliği de bulunduruyor. Yani Paye kart, sadece yerli yemek kartı özelliği olarak kalmayıp aynı zamanda İstanbulkart’ın bütün özelliklerini kendi bünyesinde barındırıyor. Bu bağlamda kart olarak son kullanıcıların gündelik hayatlarını kolaylaştırma adına İstanbulkart ve yemek kartı olarak ortak bir paydada yer alıyor. […]

Reply

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *