Yemek Kartının Avantajları

yemekkarti
Updated on

Bu makalemizde yemek kartının avantajları üzerinde duracağız. O zaman avantajlar nelermiş hemen anlatmaya başlayalım.

İşletmelerin, çalışanları için sağladığı farklı farklı avantajlar ya da çalışanlarına sunduğu yan haklar, çalışan motivasyonuna çok ciddi katkılar sağlıyor. Rekabet şartlarının günbegün daha da arttığı günümüzde, işletmelerin yenilikçi girişimlerden tasarrufa, tasarruftan çalışan memnuniyetine kadar birçok konuya dikkat etmesi gerekiyor. 

Yemek Kartının Avantajları (Çalışanlara Özel)

İşletmeler için bazen çok ciddi problem oluşturan konulardan bir tanesi de personellerin öğle yemeği konusudur. Bu noktada yemek kartı hizmeti, bu yaşadığınız sorunu en pratik şekilde halletmenize yardımcı olan bir araçtır. Yemek kartı hizmeti sayesinde gününün neredeyse %80’ni iş yerinde geçiren çalışanların aynı zamanda öğle yemeğini de iş yerinde geçirmesi onları bunaltabilir. Çalışanlarınızı öğle yemeği konusunda özgür bırakmak ve kafa dağıtmalarına yardımcı olmak adına yemek kartlarından faydalanabilirsiniz. Peki çalışanlarınıza yemek kartı sunmanın sizi ne gibi avantajları vardır? Şimdi bu soruyu yanıtlamaya başlayalım.

Yemek Kartının Avantajları (Şirketlere Özel)

Yemek Kartının Avantajları (Vergi Avantajı)

Yemek kartlarının en temelde sunduğu özellik çalışanlarınızın yemek ihtiyacını otomasyon sistemi üzerinden oluşturabilmenizi sağlamasıdır. Ayrıca ek olarak da firmanıza vergi avantajı sağlamaktadır. Yani şöyle ki yemek kartı kullanan çalışan sayınız ve günlük yemek bedelinize göre şirketiniz vergi avantajından yararlanacaktır.

Personel Memnuniyeti

Personelleriniz öğle yemeğinde istediği yemeği yiyebildiği için yemek özgürlüğünü elde etmiş olur. Ayrıca gününün neredeyse %80’ni iş yerinde geçiren personelinizin hava almasına ve birazcık kafasını dağıtmasına imkan tanımış olursunuz. Çalışanlarınız da bu sayede daha verimli bir şekilde işletmenize katkı sağlayabilir.

Mobil Ödeme İmkanı

Çalışanlarınız yemek kartlarını evde veya ofiste unutabilirler. Yemek kartı firmalarının  çıkardığı uygulamalar sayesinde unuttukları yemek kartları için strese girmelerine gerek kalmaz. Çalışanlarınız mobil üzerinden ödeme yapabilecekleri gibi ödeme işlemlerine ve bakiye işlemlerine de bakabilirler.

Muhasebe ve Operasyonel Kolaylık

Öğle yemeğini konusunun muhasebesel ve operasyonel olarak oluşturduğu yükten yemek kartları sayesinde sıyrılırsınız. Yemek giderlerinin derlenmesi durumunda, fiş, fatura toplama ve masraf takibi yapma gibi işlemlerinden kurtulur ve buradan kazandığınız vakti firmanızın daha fazla gelişmesi için kullanabilirsiniz.

Kafe, Büfe ve Marketlerde Geçerli

Sistemin adı yemek kartı olarak geçiyor olsa da %8 KDV olan bütün ürünlerin harcamalarını bu kartlar ile gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Aslında şöyle; çalışanlarınız evlerinin alışveriş giderlerini bu kartla ödeyebilecekleri gibi aynı zamanda popüler olan kafelerde oturabilir ve hesabı bu kartlar ile ödeyebilirler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *