Sodexo Restaurant Pass Nedir?

yemekkarti
Updated on

Bu içeriğimizde, “Restaurant Pass nedir, işveren için avantajları nelerdir, çalışanlar için avantajları var mıdır, varsa nelerdir,  nerede kullanılır” gibi konular üzerinde duracağız. İşte detaylar:

Restaurant Pass Nedir?

Sodexo’nun firmalara personellerinin öğle yemeği ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sunduğu avantajlı bir hizmettir. Bu hizmet yemek kartı ve yemek çeki şekilde sunulmaktadır. 

İşveren İçin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Sodexo yemek kartı ve yemek çekleri işverenler için birden fazla avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir;

Vergi Avantajı: Şirket personellerinin yemek ihtiyaçlarını Restaurant Pass aracılığıyla karşılayan işletmeler, öğle yemeğini çalışanlarına nakit olarak sunan işletmelere oranla %100 oranında vergi avantajından faydalanırlar.

İdari Kolaylık: Bu hizmet şirketinizde çalışan personellerinize ofis ortamında öğle yemeği sunmanın maliyetini ve zorluğunu omzunuzdan alır ve size idari kolaylık sağlayarak iş yükünüzü hafifletir.

Muhasebesel Kolaylık: Sodexo Restaurant Pass şirketinizde çalışan tüm personelin aylık yemek giderlerini tek bir fatura içerisinde muhasebeleştirir ve siz de bununla uğraşmamış olursunuz.

Online İşlem: Sodexo Online Müşteri İşlem Merkezi sayesinde kayıp kart, çalıntı kart, raporlama gib birçoki işlemi hızlıca ve kolaylıkla halledebilirsiniz.

Sodexo Restaurant Pass Nedir?

Çalışanlar İçin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Sodexo  yemek kartı ve yemek çekleri çalışanlar için de birden fazla avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir;

Geniş Üye İş Yeri: Bu yemek kartı ve yemek çeki hizmeti çalışanlarınıza 45.000’in üzerinde üye iş yeri içerisinde harcama yapabilme imkanı sunar. 

Seçebilme Rahatlığı: Personelleriniz istediği mekanı ve içerisinde bulunan yemeği rahatlıkla seçebilir.

Misket Ödülü: Çalışanlarınız Misket Ödül Programı aracılığıyla seçili olan restoranlar içerisinde %10 misket kazanırlar. 

Sodexo Mobil Uygulaması: Çalışanlarınız Sodexo mobil uygulaması sayesinde bakiye bilgilerini, Sodexo Club kampanyalarını, hesap hareketlerini kolaylıkla inceleyebilirler.

Restaurant Pass Nerelerde Kullanılır?

Sodexo 81 ilde 45.000’in üzerinde üye iş yerinde kullanılır. Bu üye iş yerlerini öğrenmek için tıklayın.

Daha Fazla Avantaj Sağlamanızı Sağlayacak İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesapla

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)
Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.