Ticket Restaurant

Ticket Restaurant

Ticket Restaurant, 1962 yılında Jacques Borel tarafından Fransa’da kurulmuştur. Günümüzde 42 ülkede varlığını sürdüren Ticket Restaurant’ın, aynı zamanda 660.000 müşterisi ve 6000’in üzerinde de çalışanı bulunmaktadır.

Ticket Restaurant Nedir?

Ticket Restaurant, yemek kartı hizmetini Türkiye’ye ilk getiren firmadır. Ticket Restaurant 1,4 milyon üye işyeri ile birlikte 41 milyon şirket çalışanına yemek kartı hizmeti vermektedir. Ayrıca Edenred’in çalışanların hayatlarını kolaylaştırmak, şirketlerin performansını yükseltmek için harcama yönetimi ve kurumsal teşvik konularında da sunduğu hizmetler bulunmaktadır.

Şirketiniz İçin Hangi Yemek Kartı Daha Uygun?

Ticket Restaurant Yemek Kartı İle
%100 Vergi Avantajı
Nasıl Sağlayabilirsiniz?.

Gelir Vergisi Kanunu’na göre şirketler, çalışan yemek yardımlarını, nakit yerine Ticket Restaurant Yemek Kartı ile sağlamaları durumunda;

SGK İşveren Hissesi

SGK İşçi Primi

Gelir Vergisi

Damga Vergisi

Ticket Restaurant Vergi Avantajı Ne Kadar?

Ticket Restaurant Yemek Kartı Vergi Avantajı
15000 / Yıllık

Çalışan Başına Vergi Avantajı

%100 Vergi Avantajı

Gelir Vergisinden Düşer

Çalışanlar Yemeklerini Seçebilir

Zamandan Tasarruf

Aylık Fiş Toplamazsınız

Ticket Restaurant Yemek Kartı Başvuru
Kurumlara Özel Yemek Kartı Çözümleri

Ticket Restaurant Yemek Kartı Hakkında Sorularınız Mı Var? Hemen Bizlere Ulaşın!

Ticket Restaurant Yemek Kartı İletişim

2020 yılı içinde günlük yemek bedeli istisnası %21 artırıldı. 2020 yılında çalışanlara verilen yemek bedeli istisnası 23 TL (Günlük Yemek Ücreti) + 1,84 TL (KDV) ile birlikte toplamda 24,84 TL oldu. Bu yemek bedeli ücretini çalışanlarınıza Ticket yemek kartı ile verdiğinizde aslında verdiğiniz bu bedelin tamamı gelir vergisinden istisna edilmektedir. Ayrıca bununla birlikte şirketinizde çalışan personellere ödemiş olduğunuz yemek bedelinden ötürü SGK primi ve Damga vergisi gibi ödemelerden de kurtulmuş olursunuz. Bu konuyu rakamlarla açıklamak gerekirse 10 kişilik bir ekibinizin olduğunu düşünelim ve konuyu detaylandıralım. Çalışanların 1 ay içerisinde çalışacağı gün sayısını ortalama 22 gün olarak düşünelim;

Ticket Restaurant Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Ticket Restaurant Kartları

Edenred Ticket Restaurant’ın kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar şu şekildedir;

  • Ticket Restaurant
  • Ticket Compliments
  • Edenred Araç Çözümleri
  • Ticket Service
  • Edenred Seyahat Portalı

Operasyonel İş Gücünüzü
İşiniz İçin Harcayın!.

Ticket Restaurant Yemek Kartı sistemine geçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Yemek Kartı sistemleri binlerce işletme ile anlaşmalıdır ve çalışanlarınız lezzetli yemeklerini yerken sizde işletme olarak %100 Vergi Avantajı‘ndan faydalanın.

%

Memnuniyet

/

Destek

+

Anlaşmalı İşletme

Ticket Restaurant Yemek Kartı Başvuru
Ticket Restaurant Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Ticket Restaurant ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

Ticket Restaurant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ticket Restaurant kartım kayboldu ne yapmam lazım?

Kartınızın kayıp bildirimini 444 22 66 numarasını arayarak yapabilir ve aynı zaman yeni kart için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kartınızın bakiye durumunu, harcamalarınızı MyEdenred uygulamasından ya da 444 22 66 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Kartınıza ait harcama geçmişini öğrenmek için 444 22 66 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya MyEdenred uygulamasını indirebilirsiniz.

Red Club, Edenred’in hizmetlerinden faydalanan kullanıcılara özel sunduğu kampanya fırsatlarıdır.

Ticket kullanıcılarınına özel birçok markanın indirimli fiyatlar sunuyor olması, hem mağazada hem de online da alışveriş yapılabiliyor olunması, ödüllü kampanya çekilişleri bulunuyor olmasıdır.

Ticket Restaurant yemek kartını kullanabilmek için çalışan sayısında bir alt limit bulunmamaktadır. İster bir çalışan için isterseniz de bin çalışan için Ticket Restaurant’a başvurabilirsiniz.

Devlet tarafından belirlenen ücret mecburi bir ücret değildir. Şirket personellerinize tutarın üzerinde veya altında ücret verebilirsiniz. Sadece personellerinize bu tutarın üzerinde bir günlük yemek bedeli verdiğiniz taktirde şirketinize belirlediğiniz tutarın 25.25 TL’lik kısmından muaf tutulmakta geri kalan kısmında vergiye tabi olmaktadır.

Ticket Restaurant fatura kesim tarihi fatura düzenleme slibinde belirtilen tarihe göre alınır. Ödeme günleri ise salı ve perşembe günleridir. Ticket Restaurant ödemelerine ait detaylı bilgiyi üye işyerleri için sunulan üye online platformu üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ticket Restaurant mobil uygulamasının özellikleri şu şekildedir; 

 

Bakiye Görüntüleme: My Edenred mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek istediğiniz zaman bakiyenizin ne kadar olduğunu görebilir ve ay içerisinde gerçekleştirdiğiniz harcamalara göz atabilirsiniz.

En Yakın Yemek Noktaları: My Edenred mobil uygulaması size en yakın olan restoranları ve en yakın akaryakıt ve yıkama istasyonlarını gösterir. 

QR Kod ile Ödeme: Ticket Restaurant kullanıcıları yanlarında kartları olmadan mobil uygulama içerisinde bulunan QR kod ile POS cihazını temas ettirerek QR kod ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ticket Compliments Hediye Kuponu: Ticket Compliments hediye kuponlarını harcayabilecekleri mağazalardan size en yakın olan mağazaları mobil uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

Red Club İndirimleri: My Edenred uygulaması içerisinde Ticket’lı olan kişilere özel Red Club indirimlerinden ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Edenred Araç Çözümleri: Şirket aracınızın harcadığı akaryakıt hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve harcama geçmişinizi öğrenebilirsiniz.

Ticket Restaurant yemek kartı tüm Türkiye’de 45.000’inin üzerinde üye iş yerinde kullanılmaktadır. Ticket Restaurant yemek kartının dünyasına giren kişiler/kurumlar lüks restoranlardan, fast food zincirlerinden, büfelerden, ev yemekleri yapan firmalardan pastanelerden, marketler ve süpermarketler gibi daha birçok yerden harcamalarını gerçekleştirebilirler. Ticket Restaurant’ın tam olarak detaylı bir şekilde geçtiği yerleri öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Ticket Restaurant ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

Ticket Restaurant Yemek Kartı Blog İçerikleri

Ticket Restaurant Yemek Kartı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Bu Blog İçeriklerinde…

Ticket Restaurant Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

Ticket Restaurant Yemek Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ticket Restaurant

Bu içeriğimizde Ticket Restaurant nerede geçer, bakiyesi nasıl öğrenilir, başvuru işlemi nasıl gerçekleştirilir, kart şifresi nasıl alınır gibi konular üzerinde duracağız. Öyleyse hemen anlatmaya başlayalım.

Ticket Restaurant Nerede Geçiyor?

Akıllı yemek kartları, anlaşmalı olduğu mağazalarla entegre bir şekilde insanlara hizmet sunmaktadır. Ama işte maalesef her yemek kartı, her mağazada geçmemektedir. Bu sebepten dolayı siz de elinizde bulunan yemek kartına göre araştırma yapmalısınız.

Artık firmalar çalışanlarına yemek parası vermek yerine, onlara yemek kartı seçeneğini sunmaktadır. Bu seçeneğin devreye girmesiyle birlikte hem firmalar hem de çalışanlar kâra geçmektedir. Firmalar yemek kartından dolayı vergi avantajından faydalanırken, çalışanlar ise dilediği yerde dilediği yemeği yeme özgürlüğü avantajına sahip olmaktadır.

Anlaşmalı olduğu restoranları şuradan inceleyebilirsiniz.

Ticket Restaurant Bakiye Öğrenme

Yeni bir işe girmiş olabilirsiniz ya da çalıştığınız iş yerinden size öğlen yemeği için bu yemek kartı verilmiş olabilir. Ticket Restaurant üzerinden yaptığınız harcamalardan sonra ay içerisinde bulunan bakiyenizi nasıl öğreneceğiniz konusunda hiç endişelenmeyin. Ticket Restaurant bakiye bilgilerinizi öğrenmek birçok çeşitli yol bulunuyor. Bakiye bilgilerinizi online ticket hesabınızdan, POS cihazında bulunan bakiye görünteleme seçeneğinden ya da Ticket Türkiye iPhone veya Android uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz. Bakiye bilgilerinizi öğrenmek bahanesiyle ara ara bakiye sorgulaması gerçekleştirerek aynı zamanda yemek kartınıza yatırılacak olan paranın yatırılıp yatırılmadığını,  hesap hareket durumunuzu ve hareket dökümünüze de öğrenebilirsiniz.

Ticket Restaurant

Ticket Restaurant Başvuru

Ticket Restaurant üye iş yeri olmak gibi bir niyetiniz varsa eğer web sitesine girerek üye iş yerleri sekmesinden, üye iş yeri olmak istiyorum seçeneğine tıklayıp iş ortağı olabilirsiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşılaşacağınız formu doldurduktan sonra yetkililer sizinle iletişime geçerek, üyelik işlemlerinizi başlatacaklardır.

Günlük Yemek Bedeli

Gelir Vergisi Kanunu uyarınca iş yerinizde yemek hakkı sunmadığınız çalışanlarınıza, dışarıda yemek yemesi için vereceğiniz yemek bedeli 19TL ( KDV dahil 20,52 TL) tutarındadır. Bu tutarın tamamı gelir vergisi üzerinden istisna olacaktır. Bu tutarı aylık olarak düşünürsek de aylık yemek bedeli 451 TL’dir.

Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İlk olarak kartınız size şifresiz bir şekilde teslim edilecektir. Gittiğiniz herhangi bir  üye iş yerlerinden herhangi birinin POS cihazında kartınıza şifre oluşturabilirsiniz. Peki şifre oluşturmanın aşamaları nasıl oluyor? Hiç endişelenmeyin, çok kolay bir şekilde Ticket Restaurant kartınıza şifre oluşturacaksınız.

Öncelikle kartınızı POS cihazına yerleştirin. POS cihazına kartı yerleştirdikten sonra ‘’Şifre İşlem’’ seçeneğinin üzerine tıklayın. Ardından ‘’Şifre Aktif seçeneğini seçin. Sonrasında karşınıza ‘’Yeni Şifre’’ seçeneği gelip sizden 4 haneli bir şifre oluşturmanız talep edilecek. Şifrenizi girdikten sonra tekrar aynı şifrenizi girmeniz istenecek. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra ‘’Şifreniz Aktif Oldu’’ mesajı ile karşılaştığınızda kartınıza şifrenizi oluşturmuş olacaksınız.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Yemek Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.