Ticket Restaurant

yemekkarti
Updated on

Bu içeriğimizde Ticket Restaurant nerede geçer, bakiyesi nasıl öğrenilir, başvuru işlemi nasıl gerçekleştirilir, kart şifresi nasıl alınır gibi konular üzerinde duracağız. Öyleyse hemen anlatmaya başlayalım.

Ticket Restaurant Nerede Geçiyor?

Akıllı yemek kartları, anlaşmalı olduğu mağazalarla entegre bir şekilde insanlara hizmet sunmaktadır. Ama işte maalesef her yemek kartı, her mağazada geçmemektedir. Bu sebepten dolayı siz de elinizde bulunan yemek kartına göre araştırma yapmalısınız.

Artık firmalar çalışanlarına yemek parası vermek yerine, onlara yemek kartı seçeneğini sunmaktadır. Bu seçeneğin devreye girmesiyle birlikte hem firmalar hem de çalışanlar kâra geçmektedir. Firmalar yemek kartından dolayı vergi avantajından faydalanırken, çalışanlar ise dilediği yerde dilediği yemeği yeme özgürlüğü avantajına sahip olmaktadır.

Anlaşmalı olduğu restoranları şuradan inceleyebilirsiniz.

Ticket Restaurant Bakiye Öğrenme

Yeni bir işe girmiş olabilirsiniz ya da çalıştığınız iş yerinden size öğlen yemeği için bu yemek kartı verilmiş olabilir. Ticket Restaurant üzerinden yaptığınız harcamalardan sonra ay içerisinde bulunan bakiyenizi nasıl öğreneceğiniz konusunda hiç endişelenmeyin. Ticket Restaurant bakiye bilgilerinizi öğrenmek birçok çeşitli yol bulunuyor. Bakiye bilgilerinizi online ticket hesabınızdan, POS cihazında bulunan bakiye görünteleme seçeneğinden ya da Ticket Türkiye iPhone veya Android uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz. Bakiye bilgilerinizi öğrenmek bahanesiyle ara ara bakiye sorgulaması gerçekleştirerek aynı zamanda yemek kartınıza yatırılacak olan paranın yatırılıp yatırılmadığını,  hesap hareket durumunuzu ve hareket dökümünüze de öğrenebilirsiniz.

Ticket Restaurant Başvuru

Ticket Restaurant üye iş yeri olmak gibi bir niyetiniz varsa eğer web sitesine girerek üye iş yerleri sekmesinden, üye iş yeri olmak istiyorum seçeneğine tıklayıp iş ortağı olabilirsiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşılaşacağınız formu doldurduktan sonra yetkililer sizinle iletişime geçerek, üyelik işlemlerinizi başlatacaklardır.

Günlük Yemek Bedeli

Gelir Vergisi Kanunu uyarınca iş yerinizde yemek hakkı sunmadığınız çalışanlarınıza, dışarıda yemek yemesi için vereceğiniz yemek bedeli 19TL ( KDV dahil 20,52 TL) tutarındadır. Bu tutarın tamamı gelir vergisi üzerinden istisna olacaktır. Bu tutarı aylık olarak düşünürsek de aylık yemek bedeli 451 TL’dir.

Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İlk olarak kartınız size şifresiz bir şekilde teslim edilecektir. Gittiğiniz herhangi bir  üye iş yerlerinden herhangi birinin POS cihazında kartınıza şifre oluşturabilirsiniz. Peki şifre oluşturmanın aşamaları nasıl oluyor? Hiç endişelenmeyin, çok kolay bir şekilde Ticket Restaurant kartınıza şifre oluşturacaksınız.

Öncelikle kartınızı POS cihazına yerleştirin. POS cihazına kartı yerleştirdikten sonra ‘’Şifre İşlem’’ seçeneğinin üzerine tıklayın. Ardından ‘’Şifre Aktif seçeneğini seçin. Sonrasında karşınıza ‘’Yeni Şifre’’ seçeneği gelip sizden 4 haneli bir şifre oluşturmanız talep edilecek. Şifrenizi girdikten sonra tekrar aynı şifrenizi girmeniz istenecek. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra ‘’Şifreniz Aktif Oldu’’ mesajı ile karşılaştığınızda kartınıza şifrenizi oluşturmuş olacaksınız.

Önceki Blog İçeriği
Sodexo
Sonraki Blog İçeriği
Yemek Kartı Nedir?

1 Comment

Şirketiniz İçin En Uygun Olan Yemek Kartı Hangisi? - Yemekkarti.net 10 Şubat 2020

[…] 1,5 milyonun üzerinde olan çalışanına yemek kartı ve yemek kuponu desteği veriyor. Ayrıca Ticket Restaurant bunu 40.000 üzerinde restoranla anlaşmalı olarak sağlıyor. Yemek kartı ve yemek kuponu […]

Reply

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *