Sodexo

Sodexo

Sodexo, merkezi Fransa’nın Paris şehrinde bulunan bir global bir yemek hizmetleri ve tesis yönetim işletmesidir. Sodexo Yemek Kartı; 67 farklı ülkede hizmet vermesiyle dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

Sodexo Nedir?

Şirketlere kurumsal yemek kartı hizmeti sunan Sodexo 1993 yılından itibaren Türkiye’de bu hizmeti sunmaya başlamıştır. Sodexo yemek kartının 45.000’nin üzerinde üye işyeri, 20.000’in üzerinde müşterisi ve 550.000’in üzerinde faydalanan tüketicisi bulunmaktadır.

Şirketiniz İçin Hangi Yemek Kartı Daha Uygun?

Sodexo Yemek Kartı İle
%100 Vergi Avantajı
Nasıl Sağlayabilirsiniz?.

Gelir Vergisi Kanunu’na göre şirketler, çalışan yemek yardımlarını, nakit yerine Sodexo Yemek Kartı ile sağlamaları durumunda;

SGK İşveren Hissesi

SGK İşçi Primi

Gelir Vergisi

Damga Vergisi

Sodexo’nun Vergi Avantajı Ne Kadar?

Sodexo Yemek Kartı Vergi Avantajı
15000 / Yıllık

Çalışan Başına Vergi Avantajı

%100 Vergi Avantajı

Gelir Vergisinden Düşer

Çalışanlar Yemeklerini Seçebilir

Zamandan Tasarruf

Aylık Fiş Toplamazsınız

Sodexo Yemek Kartı Başvuru
Kurumlara Özel Yemek Kartı Çözümleri

Sodexo Yemek Kartı Hakkında Sorularınız Mı Var? Hemen Bizlere Ulaşın!

Sodexo Yemek Kartı İletişim

2020 yılı içinde günlük yemek bedeli istisnası %21 artırıldı. 2020 yılında çalışanlara verilen yemek bedeli istisnası 23 TL (Günlük Yemek Ücreti) + 1,84 TL (KDV) ile birlikte toplamda 24,84 TL oldu. Bu yemek bedeli ücretini çalışanlarınıza Sodexo yemek kartı ile verdiğinizde aslında verdiğiniz bu paranın tamamı gelir vergisinden istisna sayılmaktadır. Ayrıca bununla birlikte şirketinizde çalışan personellere ödemiş olduğunuz yemek bedelinden ötürü SGK primi ve Damga vergisi gibi ödemelerden de kurtulmuş olursunuz. Bu konuyu rakamlarla açıklamak gerekirse 10 kişilik bir ekibinizin olduğunu düşünelim ve konuyu detaylandıralım. Çalışanların 1 ay içerisinde çalışacağı gün sayısını ortalama 22 gün olarak düşünelim;

Sodexo Yemek Kartı Vergi Avantajı Hesaplama

Aylık Çalışma Günü
Çalışan Sayısı
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)

Sodexo Kartları

Sodexo’nun kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar şu şekildedir;

  • Restaurant Pass
  • Business Pass
  • Fuel Pass
  • Gift Pass

Operasyonel İş Gücünüzü
İşiniz İçin Harcayın!.

Sodexo Yemek Kartı sistemine geçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Yemek Kartı sistemleri binlerce işletme ile anlaşmalıdır ve çalışanlarınız lezzetli yemeklerini yerken sizde işletme olarak %100 Vergi Avantajı‘ndan faydalanın.

%

Memnuniyet

/

Destek

+

Anlaşmalı İşletme

Sodexo Yemek Kartı Başvuru
Sodexo’ya Nasıl Başvurabilirim?

Sodexo ve diğer tüm yemek kartlarını karşılaştırarak başvuru yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başvuru sayfasından firmanız için en ideal yemek kartını tespit edip başvurunuzu hızlıca yapabilirsiniz.

Sodexo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sodexo Hangi Bölgelerde Geçerli ve Üye Restoranlarının Sayısı

Sodexo yemek kartı 81 ilde 45.000 üye işyerinde kullanılmaktadır. Sodexo yemek kartının ayrıcalıklı olan dünyasına katılan kişiler/kurumlar lüks restoranlardan, ev yemekleri yapan firmalardan, fast food zincirlerinden, pastanelerden, büfelerden, marketler ve süpermarketler ve daha birçok noktadan harcamalarını gerçekleştirebilirler. Sodexo Restaurant Pass yemek kartının nerelerde geçtiğini öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Kartınıza henüz yüklenmemiş olan bakiyeye bekleyen bakiye adı verilmektedir. Kartınızın bekleyen bakiye ve normal bakiye bilgilerini öğrenmek için Sodexo mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sodexo kart bakiyesini Sodexo’nun mobil uygulamasını indirerek veya 444 72 77 numaralı çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Sodexo arızalı kart talebi için 444 72 77 numaralı Sodexo çağrı merkezini arayarak kartınızın kontrolünü sağlayabilir ve kart yenileme talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yenilenen kart talebinizin ardından 3 iş günü içerisinde kartınız firmanızın bulunduğu adrese teslim edilmektedir.

Kaybolan kartınızla ilgili Sodexo mobil uygulaması üzerinden işlem yapabilir veya 444 72 77 numaralı Sodexo çağrı merkezini arayıp kartınızın iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Misket, harcama yaparken kazandıran bir ödüllendirme sistemidir. Bu sisteme katılabilmeniz için öncelikle Misket hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Misket üyesi olan işyerlerinde harcama yaparak yaptığınız harcamaların en az %10’u değerinde kazanabilir ve bu şekilde biriken misketleri de dilediğiniz misket üye işyeri olan restoranlarda harcayabilirsiniz.

Sodexo online sayfası içerisinde “Raporlar” seçeneğinin altında bulunan kart hareketlerini görebilir, inceleyebilir ve Sodexo müşteri hizmetlerinden destek isteyebilirsiniz.

Devlet tarafından belirlenen ücret mecburi bir ücret değildir. Bu tutarın altında veya üstünde çalışanlarınıza ücret verebilirsiniz. Çalışanlarınıza bu tutarın üzerinde bir günlük yemek bedeli verdiğiniz taktirde siz belirlediğiniz tutarın 25.25 TL’lik kısmında muaf tutulur geri kalanında vergiye tabi olursunuz.

Sodexo Bakiye Görüntüleme

Bakiye Görüntüleme: Sodexo mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek istediğini zaman bakiyenizin ne kadar olduğunu görebilir, yüklemeyi beklenen bakiyeyi öğrenebilir ve ay içerisinde gerçekleştirdiğiniz harcamalara göz atabilirsiniz.

Sodexo Harcama Noktası Arama

Harcama Noktası Arama: Tüm Türkiye’de toplam 45.000’in üzerindeki üye işyerini bulunduğunuz konumdaki yakınlığa göre liste haline görebilir ve içerisinden gitmek istediğiniz noktayı seçerek inceleyebilirsiniz.

Sodexo Favori Restoran Belirleme

Favori Restoran Belirleme: Sizin için favori olan restoranı belirleyebilir ve tüm mekanlara puan verip yorum yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede de 1.000.000’un üzerinde Sodexo kullanıcısıyla görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sodexo Kayıp – Çalıntı Bildirimi

Kayıp – Çalıntı Bildirimi: Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda uygulama üzerinden bildirim yaparak genel merkezle iletişime geçebilir veya doğrudan telefon ile arayabilirsiniz.

Sodexo Misket Kazanın

Misket kazanabilmek için öncelikle mobil uygulama üzerinden “Misket hesabınızı” aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ardından mobil uygulama içerisinden bulunduğunuz konuma yakınlık düzeyine göre listeleyeceğiniz misket üyesi restoranların içerisinde yapacağınız harcamaların en az %10’u kadar Misket’e sahip olabilirsiniz.

Sodexo Mobil Ödeme

Mobil Ödeme: Sodexo mobil ödeme özelliğini aktif hale getirebilir ve mobil ödeme özelliğinin hızlı ve kolay yolundan faydalanabilirsiniz.

Sodexo Club Kampanyaları

Sodexo Club Kampanyaları: Güncel durumda olan Sodexo kampanyalarını inceleyebilir ve size özel avantaj ve indirim sunan kodları 7/24 anlık olarak takip edebilirsiniz.

Sodexo İyi Yaşa

İyi Yaşa: Sodexo’nun “İyi Yaşa” kategorisindeki konu uzmanlarının yazmış olduğu özgün yazılara Sodexo mobil uygulaması üzerinden göz atabilirsiniz.

Sodexo Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!

Sodexo Yemek Kartı Blog İçerikleri

Sodexo Yemek Kartı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Bu Blog İçeriklerinde…

Sodexo Yemek Kartı Kullanın

%100 Vergi Avantajından Faydalanın!